Minimalismus jako životní styl

Záblesk našeho vyššího Já k větší svobodě ? Může to být definice Minimalismu?

Vždy se mi vrátí vzpomínka na má dětská léta na škole , kdy jsem se učil na recitační soutěž s povídkou o Diogenovi v  sudu (autor. H. Doskočilová) starověkého řeckého moudrého filozofa .
Když Diogenes viděl u studánky chlapce jak pije rovnou z dlaně i ten svůj hliněný hrneček vzal a zahodil jej… zůstaly mu jen plášt , hůl a mošna na chléb. Diogenés roznášel  kudy kráčel myšlenku, čím méně (materiálních věcí)  toho člověk má tím je šťastnější. A musím uznat že na tom bude více pravdy než se na první pohled může zdát.

Ve skutečnosti odvětví minimalismu, k němuž se hlásím, nestanovuje maximální počet položek, které smíte nebo byste měli mít, je to zcela jiná a hlubší myšlenka , kterou zastávám.

Trochu mě rozčiluje vžitá mylná představa, že přístup čím méně, který přichází s minimalistickým životním stylem, znamená obklopit se úplným minimem. Není to o tom , kdo přežije s co nejmenším majetkem. Místo toho vás zdraví minimalismus vybízí, abyste se zaměřili na kvalitu před kvantitou.

Moje osobní cesta minimalismu začala uvědoměním jak moc mě tlačí všechny hmotné statky k tomu mít stále více peněz a přitom mě dlouhodobě nedokáží uspokojit a dát pocit harmonie a klidu, který poslední době hledám. Takže sbohem věci, ahoj minimalismus. A upřímně řečeno,  je to trať na dlouhou cestu. Nic není potřeba uspěchat.  Postupně si zvykáte a přehodnocuje své životní potřeby, touhy atd… Celý proces je ozdravný i mentálně.

Existuje několik základních pravidel, která je třeba dodržovat:

  1. Nevlastněte přebytečné věci.
  2. Nedržte se věcí jen pro případ že…
  3. Neustále pochybujte o svém majetku.
  4. Nedávejte význam svému majetku.

To vše přispěje k tomu , že Budete více schopni se vypořádat s kořeny svých problémů, protože je méně věcí, které by odváděli vaši mysl k těkání po věcech.

Minimalismus je životní styl, který je dosažitelný pro každého. Je to způsob, jak se osvobodit od ideálů toho, co znamená žít život,  kterým vás živili korporace a reklamní průmysl. Je toho mnohem více…

CELÝ PŘÍSPĚVEK NALEZNETE V PODCASTU. (5min.)

Pokud byste se mnou chtěli mluvit o koučování minimalismu, kontaktujte mě.